Перейти до основного контенту

Картки Домана: З чого почати?

Навіть якщо вас зацікавила методика Домана, зробити перший крок зазвичай дуже складно.

По-перше, у молодих батьків завжди знайдуться об’єктивні (і суб’єктивні) причини, які заважають розпочати заняття одразу.

По-друге, деякі питання та моменти, які згодом здаватимуться простими, спочатку не настільки явні і дещо плутають думки, заважаючи почати  заняття. Але, так як не тільки чужі, а й свої діти ростуть дуже швидко, повірте – часу на роздуми у вас нема – починаємо діяти негайно.

Послідовність дій така:

 1. Формулюємо для себе завдання – обираємо програму
 2. Купуємо (роздруковуємо або виготовляємо) необхідні картки для занять за обраною програмою
 3. Складаємо план на перший тиждень занять

Можемо з упевненістю сказати, що для перших занять вам потрібно лише бажання і набір карток. Але якщо у вас є час та можливість, почніть підготовку до занять із читання доступних вам книг автора методики. Вони допомагають упорядкувати думки, систематизувати інформацію та доносять основні тези та положення методики. Усі книги Домана, засновані на вірі у дивовижні можливості та потенціал кожної дитини. Після прочитання ви відчуєте впевненість і силу для початку занять.

Програму методики Домана варто вибирати неспішно, залежно від ваших можливостей, уподобань і подальших планів.

Обираємо програму занять за методикою Глена Домана

Ви напевно знаєте, що заняття з методики Домана тривають лише кілька хвилин. Це дійсно так. Але ви напевно здогадуєтеся, що проведення занять вимагатиме підготовки навіть за наявності готових карток Домана.

Тому при виборі програми врахуйте, що краще йти невеликими кроками, але не кваплячись і послідовно, ніж намагатися охопити все,  не маючи ні часу, ні сил.

Звичайно, перш за все вам необхідно оцінити вашу ситуацію: чи працюєте ви, чи є у вас однодумці – чи зможе хтось із членів сім’ї допомогати в  проведенні занять з малюком.

Що саме означає програма занять за методикою Домана? Програма – це область розвитку, яка на вашу думку буде найбільш цікавою і корисною для вашого малюка. І тут немає жодних правил і догм – тільки інтереси вашого малюка і ваше рішення.

Ви можете розпочинати одразу декілька програм. Але ми рекомендуємо не поспішати і почати з вибору одного з чотирьох напрямків:

 1. Математика (від 4-6  місяців)
 2. Розширення кругозору – вивчення навколишнього світу ( від 6 місяців)
 3. Читання по Доману (від року)
 4. Вивчення іноземних мов (від року)

І тут, і в інших статтях блогу ми вказуємо лише рекомендований вік початку занять, виходячи з розміру карток і досвіду їх використання. Це тільки порада – оптимальний вік, який вимагатиме від вас мінімум зусиль та часу. За бажання, і при дотриманні деяких правил можна починати займатися і раніше, і пізніше зазначеного часу.

Особливості проведення занять з новонародженими (від 0 до 3 місяців)

Заняття до трьох місяців з будь-якої з інтелектуальних програм вимагають підготовчого «нульового» етапу – етапу зорової стимуляції. Для цього етапу вам знадобляться чорно-білі картки Домана. Як саме проводити заняття, та на що звернути увагу, ми розповімо в окремій статті.

Особливості проведення занять з дітьми старше трьох-чотирьох років

Певне коригування знадобиться і під час занять із дітьми старше 3-4 років. У цьому віці буде складно ігнорувати інтереси дитини, тому при використанні готових наборів, вам необхідно відібрати теми і картки, що цікавлять дитину. А при  самостійному виготовленні карток – ретельно добирати категорії та слова. В іншому випадку, ви не зможете утримати увагу малюка.

Не забудьте також, що в цьому віці у малюка “багато важливих справ” тому кількість карток і наборів може бути менша, ніж ви планували -стежте за настроєм дитини.

Оптимальний час початку навчання:

Для математичної програми Домана

Перший етап математичної програми – заняття з великими картками «Лічба». Їх краще починати демонструвати з 4-6 місяців до трьох років.

Для читання за методом Домана

Вважається, що методика читання з Домана вимагає занять від народження.

Так, справді можна займатися з перших днів, але є нюанс: Початок занять від народження це не навчання читанню, а зорова стимуляція. Картки в цьому випадку мають бути більшого розміру, слова – написані  шрифтом більшого розміру. Демонстрація слів починатиметься з однієї картки і показувати її необхідно довше. Вам потрібно буде дочекатися фіксації погляду малюка на картці і лише через 1-2 секунди після цього – прибрати картку.

Вибір за вами, але якщо ви почнете займатися з одного року, це вимагатиме менших зусиль, і звичайно ж – ви швидше побачите результат занять.

Для ознайомлення зі знаннями про навколишній світ за методом Домана

Ці картки  – “біти інформації”. Об’єкт розміщений зазвичай на білому тлі.

Такі енциклопедичні картки представлені з фактами на звороті і є у великому розмірі (16,5 на 19,5 см) та міні – 8 на 10 см.

Вік початку занять із великими картками – 4-6 місяців. Близько п’яти місяців, малюки вже більш повно бачать світ у трьох вимірах.

Заняття з картками меншого розміру краще відкласти до другого року життя. Міні картки будуть великим навантаженням для зорової системи малюка до року.

Для вивчення іноземних мов за методом Домана

При вивченні іноземних мов дуже важливо: чи розмовляє хтось у сім’ї мовою, що вивчається? чи занурена дитина у мовне середовище?

У цьому випадку звичайно немає перешкод і заняття радимо починати одразу. Якщо ж ви і двомовні картки Домана, єдине джерело вивчаємої мови, рекомендуємо починати заняття після того, як малюк почне хоча б трохи  розмовляти рідною мовою. Зазвичай, у віцы близько одного року.

Як бачите, після вибору програми, ви сильно спрощує підбір карток, необхідних для занять.

Підбір карток відповідно до обраної програми

1.Математична програма Глена Домана

Методика Домана припускає, що знайомство зі світом математики повинне починатися не з цифр, а з освоєння поняття кількості. Маленькі діти (до трьох років) здатні сприймати кількість предметів швидко, не рахуючи. Ви можете почати навчання розпізнання кількості, використовуючи картки Домана з червоними крапками.

2. Читання по Доману

Вам будуть потрібні картки зі словами (набори «Читання по Доману»).

Найвідоміша програма методики Домана – навчання читанню. Це односторонні картки, розміром 5 на 25 см. Зі словами, написаними  червоним кольором. Ми маємо набори українською або російською мовами на 20 або 120 слів.

3. Розвиток кругозору

Для цього направлення вам необхідні енциклопедичні картки Домана – картки з фактами. Так звані біти інтелекту. Вони є на різні теми: форми і кольори, тваринний і рослинний світ, природні явища, шедеври художників і пам’ятки світу. Факти та завдання на звороті – допоможуть вам пізніше – поступово, розширювати кругозір дитини.

Вам залишається лише визначитися з категоріями карток із фактами, які будуть цікаві і вам, і дитині.

4. Іноземні мови

Для цієї програми потрібні двомовні картки Домана. Ці картки бувають лише у форматі міні та не ламіновані. Є картки для вивчення англійської, німецької та французької мов. Теми наборів зручно підбирати за фільтром “Тематика” на нашому сайті. Також є валізки невеликого (англійські, німецькі, французькі) на 10 наборів та велика – з усіма англійськими картками.

Найкращі набори карток Домана для перших занять

Зазвичай картки з фактами продаються у наборах по 20 штук. Але якщо купувати ви плануєте одразу декілька наборів, то доцільніше і дешевше купувати  Подарунковий набір “Моя перша валізка”. У ньому можна знайти картки, які, напевно, зацікавлять дитину будь-якого віку.

Перший подарунковий набір карток Домана

До нього входять 5 найпопулярніших наборів для перших занять ( Овочі, Фрукти, Дикі та Свійські тварини, Форма та колір) та книга про методику О. Башкової “Як виростити вундеркінда”. Ця книга – поради, рекомендації від мами, яка відповість на більшість ваших питань.

Якщо ви налаштовані серйозно і у вас є  можливість, дуже зручно придбати одразу великий набір карток, в який входять всі можливі теми. Для карток російською  це “МЕГА ЧЕМОДАН“, а для карток  українською – “ВЕЛИКА ВАЛІЗА“.

Якщо у ваші плани не входить купівля декількох наборів, є два абсолютно безпрограшних варіанта, які підійдуть усім:

Набор карток Домана “Форма та колір”

Що ж це за набір, що ми виокремлюємо його з усіх і пропонуємо придбати першим?

Набор ” Форма та колір” виділяється з усіх наборів не тільки зовнішнім виглядом. На відміну від інших карток, у цих: на одному боці – колір з підписом, а на зворотному – геометрична фігура цього ж кольору з підписом.

Але найголовніше, що заняття з цими картками, стануть базою для набуття вашою дитиною інших важливих навичок: заняття з цими картками стануть першими уроками геометрії, сприятимуть розвитку логічного мислення тощо.

Набор карток Домана “Мої перші знання”

Це один цікавий набор карток, який ми хочемо вам запропонувати, особливо, якщо ви ніяк не можете визначити тематику карток для перших занять, – набір “Мої перші знання”.

Він включає по декілька карток з різних тематичних наборів: домашні, дикі, водні тварини, овочі і фрукти, комахи, птахи  і транспорт. На відміну від інших наборів великих карток, в цьому наборі 40 карток.

Так що цей набір допоможе вам визначитися з вподобаннями малюка, адже заняття повинні приносити радість і дитині, і батькам.

Всі картки в усіх цих наборах – великого розміру, з чіткими і яскравими зображеннями. Всі тематичні набори  є і в ламінованому (картон, покритий тонкою плівкою)  і в  не ламінованому варіанті, російською або  українською мовами.

Ми розповіли про картки та набори, що є в наявності у нашому інтернет-магазині. Але ви можете виготовити картки самостійно, роздрукувати готові комплекти з інтернету або демонструвати їх з екрана комп’ютера або планшета.

Рекомендуємо вам продумати детально план перших днів занять. Як саме це зробити, як скласти план перших занять із обраної програми, ви можете знайти у нашому блозі.

Підготувавшись, зупиніться на одному із запропонованих варіантів, і почніть показувати картки в ритмі і режимі зручному вам і дитині. І з часом, ви побачите, як заняття з флеш картами, прищеплять малюкові корисні звички в навчанні, які збережуться на все життя.

 

* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов’язковим.

2 коментарі

 1. Ольга

  Спасибо за идею с карточками Форма и Цвет. Попробуем.

 2. Ксенія

  Чудовий матеріал, дякую!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 4 = 6

Кошик