Перейти до основного контенту

Книги Глена Домана

Можна довго сперечатися про методики раннього розвитку, про те, з якого віку варто вчити читати, рахувати, але всі батьки єдині в одному бажанні: забезпечити дитині щасливе майбутнє.

Якщо при цьому ви розумієте, що не варто марнувати час і краще не чекати, а займатися в приємній, спокійній домашній обстановці, то методика Домана для вас – найкращий вибір.

Заняття без примусу для розкриття потенціалу улюбленого малюка, а отже – для успіху і благополуччя його в подальшому житті, саме в цьому мета занять за методикою Домана.

Найголовніше при цьому не поспішати, а розібратися у нюансах методики. Перше знайомство рекомендуємо почати зі статті «Методика Глена Домана» та «Картки Домана. З чого почати?”

А після цього, радимо вам не спиратися на відгуки мам із дитячого майданчика та подруг на форумах, а насамперед звернутися до першоджерела – книг самого Домана.

Глен Доман став автором книг, популярних досі, і безліч разів перевиданих по всьому світу. Кожне  слово в книзі підкріплено багаторічними дослідженнями, проведеними в Інституті розвитку людського потенціалу (IAHP), і ви обов’язково знайдете хоча б одну книгу, яка вам сподобається і допоможе зробити перші кроки в навчанні вашого малюка.

  • Як навчити дитину читати (How To Teach Your Baby To Read)  1964 г.

Це перша книга Домана, яка надихнула мільйони батьків на щоденні заняття з немовлятами. Успіх книги і самих занять, і зробив Глена Домана таким відомим.
У цій книзі, якщо говорити коротко і по суті, показано, наскільки легко  можна навчити маленьку дитину читати. Захоплюючі історії пояснюють переваги раннього читання.

Якщо ж спробувати пояснити популярність цієї книги, то перш за все, уважному читачеві відкриваються таємні закони, за якими в перші місяці життя, відбувається засвоєння нової інформації якими то неймовірними темпами. Після читання, у вас вже не буде сумнівів, в здібностях вашого малюка і ви відразу ж почнете навчання. У книзі описані всі правила і умови, для правильної «гри» з дитиною для  навчання його читання буквально з перших місяців життя. Причому навчання це, буде радісним і для вас, і для дитини. Без іспитів і примусів – всього півгодини в день.

  • Що робити, якщо у вашої дитини пошкодження мозку (What To Do About Your Brain-injured Child) 1974 г.

У книзі автор розповідає історію невпинних зусиль Інституту розвитку людського потенціалу. Пояснює унікальні методи лікування, а потім описує програму, за допомогою якої батьки можуть працювати зі своїми дітьми вдома у звичайному,  люблячому середовищі.

Книга буде корисна мамам особливих діток. І навіть, якщо вони не займатимуться за методикою Домана, в книзі знайдеться багато корисної інформації. Як показує досвід, після читання книг та  вивчення методики Домана,  уявлення батьків змінюється, і в результаті – у розвитку особливих дітей відбуваються позитивні зрушення.

Дуже приваблює порада автора, який радить просто спробувати і в разі відсутності позитивного результату – не втрачати час і йти далі, шукати і спробувати знову.
Адже «мамискульптори» своїх діток, і саме мами, навіть без освіти, часто створюють дива, вражаючи маститих лікарів результатами занять.

  • Як навчити дитину математики (Teach Your Baby Math) 1979 г.

Книга надає батькам просту і зрозумілу щоденну програму навчання елементарній математиці для дітей від трьох місяців до 7 років.
Як і під час навчання читанню, це не набір академічних знань, а швидше альтернативна мова, яка допоможе дитині зрозуміти елементарні математичні символи і поняття. Навчання математиці за Доманом, розвиває фотографічну пам’ять, уважність, логічне мислення
.

  • Як дати дитині енциклопедичні знання (How To Give Your Baby Encyclopedic Knowledge) 1984 г.

Книга покаже читачам, наскільки просто розробити програму, яка культивує усвідомлення маленькою дитиною мистецтва, науки і природи. Дитина навчиться розпізнавати птахів і комах на прогулянці, знатиме рослини і дерева, дізнається назви країн світу, відкриє для себе красу картин і багато іншого. Ранній розвиток інтелекту може бути не тільки цікавим, але і радісним, простим.

  • Як забезпечити фізичну перевагу вашої дитини (How To Teach Your Baby To Be Physically Superb) 1988 г.

Рух – це життя, а життя – це рух. Багатьом здається, що фізичний та інтелектуальний розвиток мають мало спільного. Але ранній фізичний розвиток глибоко впливає на розвиток мозку, що, в свою чергу, впливає на зір, мову і загальний стан здоров’я. Народжуючись, малюк вже має здатність рухати ручками і ніжками. Робота IAHP продемонструвала, що ранній розвиток мобільності має величезне значення для подальшого розвитку малюка. Фізична програма – це ретельно продуманий шлях, який вчить батьків як спонукати дитину рухатися. Вчить  як саме створити ідеальне середовище для кожного етапу розвитку мобільності.

  • Як примножити інтелект вашої дитини (How To Multiply Your Baby’s Intelligence) 1984 г.

Книга надає батькам всю необхідну інформацію, допомагаючи їм максимально реалізувати потенціал дитини. Автори спочатку пояснюють особливості росту і розвитку новонароджених, включаючи всі критичні етапи. Потім, підводять батьків до створення домашнього середовища, що збагачує, підсилює розвиток мозку.

Книга навчить батьків відстежувати прогрес розвитку дитини, визначати його сильні сторони і дізнаватися, в якій області необхідна додаткова стимуляція. Найголовніше, батьки вчаться розробляти ефективну і збалансовану щоденну програму для фізичного та інтелектуального зростання. До того ж, програма зближує батьків і дітей, пов’язуючи навчання і любов.

Незважаючи на детальний опис плану занять та уроків у всіх книгах Домана, ви можете змінювати програму за своїм бажанням, орієнтуючись лише на себе та дитину. Якщо ви дотримуватиметеся основних принципів методики, зміни і навіть значні спрощення програми абсолютно не позначаться на результаті.

Гленн Доман багато разів у своїх виступах, книгах говорив про необхідність орієнтуватися на настрій та інтереси дитини. Тому: Жодних догм!

Уважне прочитання книг допоможе вам адаптувати програму Домана для своїх власних дітей, з їх особливостями, характером та уподобаннями. Адже для максимального ефекту, програма повинна бути реалізована в затишній атмосфері, з оптимальною для кожного малюка тривалістю, інтенсивністю і частотою.

При цьому для результату навчання вам не обов’язково одразу вивчати усі книги. Але ми вважаємо, що кожен з батьків просто повинен прочитати хоч одну книгу Гленна Домана. Навіть якщо ви не згодні на 100% з методикою, ви дізнаєтеся, як важливо використовувати для навчання перші роки малюка. Роки, коли мозок дитини, як губка, вбирає інформацію.

Знайти книгу Домана, що вас зацікавить, – для ознайомлення з методикою, ви можете у зручний час на просторах інтернету.

 

*При використанні матеріалів посилання на сайт є обов’язковим. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

43 − = 42

Кошик