Перейти до основного контенту

Як навчити дитину рахувати. Методика Глена Домана – підготовка до занять

Підготовка та проведення занять за методикою Домана ретельно прописане самим Гленом Доманом у його книгах, але питання: «З якого віку почати?» «Як займатися?» , «З чого розпочинати навчання?», «Як проводити заняття?» ми чуємо дуже часто. Тому, у своєму блозі намагаємося відповідати на найпопулярніші питання, щоб ви не збилися зі шляху ще на початку дороги.

Ця стаття відповість на найчастіші – “підготовчі” питання з математичної програми Домана, максимально наближено до рекомендацій та порад Гленна Домана.

1. Що таке картки Домана з крапками?

З усіх методик раннього розвитку, навчання математики за Доманом, найдивовижніше і напевно тому, викликає найбільше запитань.

Ми звикли до вивчення цифр, лічбі на паличках, кубиках, пальцях з поступовим переходом до лічбі в голові. Але……крапки?

Гленн Доман вважав, що звичний нам традиційний спосіб навчання лічбі занадто складний і з дітьми раннього віку не працює.

Що таке цифра “3” для малюка? Безглуздий символ. Зрозуміти і «відчути» кількість, йому буде набагато легше інтуїтивно, якщо ви покажете йому картку з трьома яскравими червоними крапками.

Дослідження та багаторічний досвід Глена Домана дозволили йому впевнено стверджувати, що діти народжуються з інтуїтивною здатністю візуально розрізняти кількість предметів. Без розвитку цієї здібності вона з часом зникає.

Саме тому перший етап математичної програми Домана – крапки. Спочатку, діти вчаться розпізнавати кількість, потім вчаться прикладам на  додавання, віднімання, множення з цими величинами. За подальших більш поглиблених занять переходять навіть до складних нерівностей.

Причому малеча легко звикає розв’язувати приклади з крапками. Вони не заучують формули та правила, а вчаться розуміти завдання з математики.

Тільки  після всіх цих етапів і настає час введення цифр.

Отже, всю математичну програму Глена Домана можна розбити на п’ять етапів:

  • Розпізнавання кількості
  • Додавання, віднімання та інші математичні операції
  • Розв’язання “задач”
  • Знайомство із цифрами
  • Розв’язання прикладів із використанням цифр

2. Основні правила проведення занять з картками Домана «Лічба»

Основні правила проведення занять за методикою Домана вже згадувалися нами в блозі раніше. Важливими є ці правила і при заняттях з математичної програми:

  • Чим молодша дитина, тим легше їй вчитися.
  • Основа програми – флеш-картки.
  • Найкраще немовлята сприймають інформацію у вигляді фактів.
  • Важлива чітка подача матеріалу.
  • Читати дитина навчається без знайомства з буквами.
  • Батьки – найкращі вчителі для своєї дитини.
  • Дітей можна навчити абсолютно всьому.
  • Важливо навчатися з радістю.
  • Не затягуйте заняття.
  • Вчасно закінчуйте заняття.
  • Заняття проводьте лише у гарному настрої.
  • Готуйте матеріали наперед – будьте послідовні.
  • Додавайте  своєчасно нову інформацію.
  • Жодних “іспитів” та перевірок знань.

3. Які навички потрібні для початку занять?

Заняття можна розпочинати з дітьми будь-якого віку. Але якщо вашому малюку менше чотирьох місяців, ми рекомендуємо трохи почекати з математикою і для візуальної стимуляції позайматися з чорно-білими картками.

Діти, які вже вміють рахувати, можуть намагатися рахувати крапки на картках. Однак при такому швидкому показі (1-2 сек) вони дуже швидко виявлять, що не встигають це робити. Вони зрозуміють, що це зовсім інша гра, припинять спроби рахувати і почнуть вчитися сприймати кількість крапок, які вони бачать.

Тому, якщо ваша дитина ще не має жодних навичок і зовсім не вміє рахувати, це навіть добре.

4. Які матеріали потрібні для занять з математичної програми?

Матеріали, необхідні для освоєння математичної програми Домана це картки з червоними крапками, які використовуються на трьох перших етапах програми: для сприйняття кількості, для математичних операцій та вирішення завдань (до введення цифр).

Доман радив підготувати для математичної програми 100 карток із крапками. На першому етапі, ви можете скористатися набором «Лічба»- з числами від 1 до 20. Надалі, при необхідності, ви зможете або роздрукувати з інтернету підготовлені картки (є в безкоштовному доступі), або підготувати їх самостійно.

Крапки на картках повинні бути розташовані рівномірно по картці, але не повинні утворювати ліній, геометричних фігур, малюнків. Все це необхідно, щоб дитина аналізувала кількість, а не запам’ятовувала вигляд конкретної картки.

Крапки мають бути досить великими (діаметр мінімум 19 мм), але можуть зменшуватися у розмірах з розвитком вашого малюка. ​

Подання 100  чисел у цій системі зазвичай займає  3 місяця (близько 100 днів).

На четвертому та п’ятому етапах вам знадобиться ще й набір “Цифри”.

Отже, як бачите найголовніше, це ваша впевненість і настрій. А щоб упорядкувати інформацію з проведення занять, спростити перші заняття, обов’язково прочитайте другу частину статті. У наступній статті ми розповімо про перші етапи занять з математичної програми Домана – Розпізнавання кількості, приклади на додавання та віднімання.

*При копіюванні матеріалів посилання на сайт обов’язкове.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 3

Кошик