Перейти до основного контенту

Картки Домана. З якого віку ?

Більшість мам знає, якими корисними для дітей можуть бути картки.

Чітке, яскраве зображення і лаконічний підпис, факти на зворотному боці, – за допомогою таких карток, можна вивчити абсолютно усе. Саме Глен Доман, першим доніс до більшості батьків думку, що діти до трьох років мають вражаючу здатність запам’ятовувати деталі з фотографічною точністю, – «фотографувати» зображення за 1-2 секунди.

Але незважаючи на те, що цьому твердженню понад півстоліття, до сьогодні,  багатьом важко прийняти такий незвичний висновок. Тому найбільш популярні питання до нас: З якого віку можна займатися з дитиною? І які саме картки обирати в нашому віці?

Важко звикнутися з думкою, що малюки не вміючи говорити,  навчатимуться. Так, немовля не може говорити, але воно буквально вбирає все, що відбувається навкруги. Так що, як тільки дитина навчиться слідкувати очима за рухом предметів, вона готова розпочати вчитися.

1. Картки Домана в перші місяці життя

З картками Домана можна займатися практично з народження, але найкращий час, як свідчить практика, – 4-6 місяців.

У перші місяці зір дитини не повністю сформований, і бачать немовлята на відстані не більше простягнутої руки.

Якщо ви не бажаєте очікувати, можна розпочинати займатися і з народження. Просто в перші дні рекомендовано не кольорові, а чорно-білі картки, які потрібно показувати лише на невеликій відстані.

Найперші картки мають бути чорно-білими

Такі картки добре стимулюють зір малюка. У перші місяці малюк бачить чітко тільки висококонтрастні зображення, саме такі зображення є оптимальним стимулятором  зору.

2.  Картки Домана від  4 місяців

З 4-6 місяців можна вже розпочинати заняття з картками – крапками. Це перший етап математичної програми Домана – освоєння поняття кількості.

Другий крок – математичні картки-крапки

Доман стверджував, що якщо регулярно проводити такі заняття, дитина зможе визначати не перераховуючи будь-яку кількість. А в майбутньому діти зможуть легко виконувати арифметичні дії з великими числами.

“Заняття” займають зовсім небагато часу, але з огляду на вікові особливості, дуже важливо щоб малюк виспався, був ситий та в гарному настрої. Сама демонстрація картки має тривати стільки, скільки ви вимовляєте число: “Це три” або “Це п’ять”. Перший час вам не потрібно ніяких пояснень. На початку заняття ви показуєте 5 карток поспіль (від 1 до 5) і  це займе це у вас не більше 3 хвилин.

У другий день показуйте картки 3 рази. Але стежте за настроєм. Найголовніше: ніколи не давайте дитині нудьгувати. Занадто затягнуті заняття набридають щвидше, ніж занадто швидкі.

3. Картки Домана від 5-6 місяців

Наступний етап – картки з фактами. Так звані біти інтелекту. Але у  цьому віці картки повинні бути великими (16,5 на 19,5 см).

Спочатку вибирайте основні базові теми цікаві дитині: тварини, транспорт, овочі і фрукти, форми і кольори.

Базовий набір карток з фактами великого розміру “Моя перша валіза”

Пізніше, можна розширити тематику: Транспорт, Дерева, Комахи, Пам’ятки світу, Природа, Шедеври художників і т.п.

Дитині треба швидко показувати картки повідомляючи при цьому факти про об’єкти, зображені на них. Спочатку ви говорите, наприклад: “Це дерево – сосна”.
Пізніше можна говорити просто: “Сосна”.

Незважаючи на значну кількість карток, багато часу заняття не займають, так як демонструвати картки треба 1-2 секунди.

Рекомендований час початку занять – 4-6 місяців, але це зовсім не означає, що якщо дитині виповнився рік, ви запізнилися.

Ефективними заняття будуть і в рік, і в два, і в три …. Просто після трьох років у малюка з’являться свої справи і вам доведеться докласти більше зусиль.

4. Картки Домана після року

  • Читання по Доману

Незважаючи на хибні висновки, що читанням за методикою Домана треба займатися з народження, сам Доман стверджував, що найкраща пора для початку занять – один рік.

Картки Домана для навчання читанню

Першим кроком в навчанні читання за методом Домана уміння читати 15-20 слів. Після того як дитина навчиться читати ці слова, вона  прогресуватиме далі,
розширюючи свій словниковий запас.

  • Картки з фактами

Після року кількість наборів, доступних дитині збільшується. Ви можете продовжувати займатися з великими картками (16,5 на 19,5 см).
Але так як після року, зір дитини вже дозволяє займатися і з міні картками (8 на 10 см), то можна сміливо додавати їх до занять. В результаті – кількість тем значно розширюється.

Набір міні карток Домана “Фрукти”

  • Вивчення іноземних мов з картками Домана

Саме у віці біля року і рекомендується розпочинати вивчення іноземних мов. Практика показує, що займатися з малюками краще всього тоді, коли вони починають говорити  рідною мовою. Перші слова, сказані дитиною можуть бути сигналом для старту такого навчання.

Двомовні картки Домана – двосторонні. З одного боку зображення з підписом  іноземною мовою (англійською, французькою, німецькою) з транскрипцією, на зворотному – фото з підписом  рідною мовою (українською або російською).

Маленька валіза англо-українських карток Домана

Насамкінець, хочеться навести цитату з книги Гленна Домана “Гармонійний розвиток дитини”:

“Природа створила свій найчудовіше відкриття – людський мозок – таким чином, що протягом первиx шести років життя він поглинає інформацію з разючою швидкістю. В ці роки дитина власне є накопичувачем інформації, яка стане в нагоді йому впродовж всього життя, а розміри цього«накопичувача» ми собі ледь уявляємо.

Ця інформація слугуватиме основою для інших знань, котрі  зростатимуть протягом всього життя. Те, чим ми не користуємося, ми втрачаємо. І це настільки зрозуміло, що не потребує додаткових пояснень.

Знання про те, що мозок росте завдяки його використанню протягом перших шести років життя і що ми можемо вплинути на це зростання, просто безцінне. ”

* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов’язковим.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 12 =

Кошик