Перейти до основного контенту

Як обрати картки Домана?

Вас зацікавила методика Домана і ви вирішили спробувати?

Ми позбавимо вас від сумнівів та допоможемо зробити вірний вибір, щоб залишилося більше часу на заняття, і ви витратили мінімум часу на вибір самих карток.

Передусім, слід розібратися:

Для чого потрібні розвиваючі картки?

Розвиваючі картки, є основою багатьох методик, хоча більшість пов’язує їх саме з методикою Глена Домана. Картки використовують природне прагнення дитини вчитися та досліджувати світ у перші роки життя. Їх можна використовувати для збільшення словникового запасу і для навчання читання та математики, для вивчення іноземних мов. З ними можна грати, розвивати увагу та пам’ять малюка.

Сподіваємось, ви вже знайомі з основними положеннями методики Домана. А якщо ні, то можливо вам слід знайти в інтернеті книжки Глена Домана,  або прочитати статті на нашому сайті для ознайомлення з ними.

Найдивовижніше в заняттях з розвиваючими картками, те, що займатися з ними можна з народження. Адже заняття триває недовго – декілька хвилин. Демонстрація однієї картки триває 1-2 секунди – цей час навіть самий непосидючий малюк буде зосереджений. Завдяки неймовірній зацікавленості малят та багаторазовому повторенню демонстрацій карток, малюки запам’ятовують швидко та надовго.

Отже розібралися, навіщо нам потрыбны картки, тепер починаємо їх  обирати.

При виборі карток головне, визначитися який критерій вибору для вас важливіший.

Вік. Як обрати картки Домана за віком?

Найголовніший критерій при виборі карток для початку занять – вік майбутнього «учня».

З картками Домана можна займатися практично з народження, але найкращий час – 6 місяців, коли у малюка покращилася гострота зору, він уже впевнено сидить.

Але, якщо ви вирішите приступити до занять відразу після народження, у перші місяці, вам потрібно врахувати декілька моментів.

Які картки показувати 1-2-3 місячній дитині?

Першими картками малюка повинні бути чорно-білі картки. Ці картки відомі як картки для стимулювання зору малюка. У новонароджених низька гострота зору і вони бачать на відстані не більше 30 см. У цьому віці зір у малюка недосконалий і немовлятам необхідні картки чорно – білі і  більшого розміру.

Чорно-білі картки Домана для малюків до 4 місяців

Які картки показувати 4 місячній дитині?

З 4 місяців можна приступати вже до занять із математичними картками Домана– крапками і з картками з фактами, обирая базові тематичні набори.  Наприклад, такі як: форма та колір, свійські тварини, фрукти або овочі.

Для малюків з 4-6 місяців підходять картки великого розміру: 16,5 х 19,5 см. Вони оптимальні для початку занять, але будуть цікаві ще не один рік – завжди можна придумати безліч ігор і завдань, щоб їх використовувати. На звороті карток є підказки для батьків: багато корисної інформації, факти, завдання та загадки.

Зворотний бік карток Домана з фактами

Які картки демонструвати  дитині після року?

Рекомендований за методикою час початку занять (4-6 місяців) не означає, що не можна займатися з дитиною з року, двох або трьох років. Не тільки можна, а навіть потрібно! Але після трьох років вам доведеться докласти трохи більше зусиль.

Купуючи картки для дітей ВІД РОКУ, ви можете придбати як великі, так і міні картки: зір дитини дозволяє користуватися і меншими картками – розміром 8 х 10 см.

У цьому форматі картки мають більшу різноманітність і за тематикою (вони більш «дорослі»), і за мовами (німецька, французька, англійська). Саме після року рекомендуємо починати вивчення іноземних мов.

Разні типи міні карток Домана

Якого розміру повинні бути картки  Домана?

Картки бувають різних розмірів.

  • Розміри карток

Якщо ви починаєте заняття з 4-6 місяців, обов’язково починайте з карток великого розміру:  16,5 х 19,5 см. У таких наборах по 20 карток.

Великі та міні  картки Домана

Міні картки – міні, тільки по  відношенню до великих. Їх розмір не такий вже й малий:  8 х 10 см. Більшість наборів міні карток по 40 штук.

  • Зручність використання

Якщо вік дозволяє використовувати міні картки, ви можете скористатися однією з важливих переваг маленьких карток – їх компактністю. Їх зручно носити в кишені, брати в дорогу і подорож, щоб проводити заняття при кожній нагоді.

Ламіновані або не ламіновані Картки Домана. Що краще?

Тут все зрозуміло: картки для малюків зазнають більшого зношування. Так як, по-перше, їм призначена довга експлуатація, поки дитина росте, а по-друге, малюки постійно тягнуться до яскравих і цікавих картинок і намагаються спробувати їх на зуб.

Картки для найменших не можуть бути пластиковими або жорсткими, тому картки покривають ламінацією – найтоншою тонкою прозорою плівкою. Такі картки служать трохи довше.

Звичайні, не ламіновані картки надруковані на щільному глянцевому картоні 300 г/кв.м і, з досвіду наших покупців, при обережному ставленні служать досить довго.

Головне, не забувайте, що картки — це не іграшка, а навчальний посібник. Дитині треба їх показувати, а не давати грати. Особливо це важливо для малюків, які намагаються спробувати все на зуб.

Які бувають картки Домана для вивчення іноземних мов?

Іноземні мови вивчати ніколи не рано та ніколи не пізно. Якщо ви зважилися розпочати вивчення другої мови, то спочатку визначитеся яку саме? Можна вибрати англійську, німецьку або французьку – найпоширеніші мови. Найкраще починати з тих мов, які ви знаєте або мови, з носієм якої ви можете познайомити. Малюкам потрібне живе спілкування та знайома лексика! Саме тому перші теми для вивчення, найкраще вибирати знайомі дітям: тварини, овочі та фрукти, транспорт, сім’я, природа тощо.

Всі набори для вивчення іноземних мов – це міні картки – 8 на 10 см на щільному картоні, без ламінації. Можна придбати окремі набори, а можна – зручну валізку з основними наборами.

Що краще обрати? Подарункова валізка карток Домана чи окремі набори?

Валізка з російсько-французькими картками Домана

Якщо ви впевнені, що методика Домана це те, що потрібно малюкові, можна не замислюватися про підбір тематик, а покластися на вибір професіоналів.

Існують невеликі та великі готові набори, які включають основні базові теми, або тематичні комплекти «Світ природи» «Світ тварин», або великі набори усіх карток одразу.

Але якщо ви сумніваєтеся чи сподобаються заняття малюкові, чи буде результат від них, але хочете спробувати, то можна починати з одного-двох наборів на улюблену тему, а в подальшому просто докупати їх.

Як вибрати картки Домана за типами навичок та знань, тематикою?

Як визначити потрібну тему карток?

Вибираючи тему, не забувайте, що одна з основних тез методики Домана – задоволення від занять повинні отримувати і малюк, і ви.

Не повинно бути ніякої нудьги, жодної «обов’язки». Тому, як ви знаєте, вибір тематики набору дуже важливий.

Важлива складова успіху занять – це задоволення від занять.

Батьки сумніваються, яка тема  у 6-8 місяців улюблена? Якщо є сумніви, обирайте тему, яка цікава  не вам, а малюку. Поспостерігайте і згадайте, що приваблює малюка найбільше, до яких іграшок і предметів він тягнеться.

Найпоширеніші варіанти для перших занять: тварини, природа, транспорт.

1. Іноземні мови

Якщо ви вирішили почати вивчати іноземну мову : обираєте відповідний розділ: англійські картки, німецькі чи французькі і потім – потрібну тематику: сім’я, інтер’єр, їжа або складнішу (залежно від віку): дієслова, прийменники, країни прапори та столиці тощо. Рекомендований вік для початку занять – 1 рік.

2. Читання

Якщо вас захопила ідея методики читання за Доманом, можна розпочати заняття з набором на 20 чи 120 слів.

Якщо ви хочете вчити малюка більш традиційним способом починаючи з літер, є абетки: російська, українська, англійська, французька та німецька.

3. Енциклопедичні знання

Якщо вас зацікавили  у методиці Домана біти інтелекту– почніть із наборів карток із фактами, на улюблені теми малюків.

Якщо для вас насамперед важливий розвиток пам’яті та уважності: теми  «Марки машин», «Породи собак», та інші розширені набори міні карток будуть  дуже доречні.

Картки з набора “Породи собак”

Розвиток малюка можна починати з народження, з року, з трьох, але головне, воно має бути гармонійним. Які б картки або набори карток ви не вибрали, головне не змушуйте займатися дитину і себе, не поспішайте, а просто радійте кожному дню з малюком – і у вас все вийде!

 

*При копіюванні матеріалів посилання на сайт обов’язкове.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 9 = 14

Кошик